Kino Polska Kino TV FilmBox Premium HD FilmBox Extra HD FilmBox Family FilmBox Arthouse Kino Polska Muzyka FightBox Stopklatka TV ZOOM TV


Powrót

Na niniejszej stronie znajdą Państwo zdjęcia do publikacji promujących programy, filmy i seriale emitowane na kanale FilmBox Extra HD. Przy ich wykorzystaniu każdorazowo powinna pojawić się informacja o dacie emisji oraz nazwie kanału. Zdjęcia powinny być podpisane zgodnie z informacją o prawach autorskich zawartą w poszczególnych folderach zdjęciowych. Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferowanych materiałów. Jeśli potrzebne będą bardziej szczegółowe informacje/materiały, uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt z Agnieszką Bezubik - a.bezubik@zoomtv.pl.

Dynastia Tudorów (odc. 8)

Gatunek: odcinek

Czas trwania: 53 min

Reżyseria: Alison Maclean

Opis:

Wolsey przyjmuje w Anglii papieskiego legata kard. Campeggio, choć wie, że trudno będzie uzyskać rozwód dla króla Henryka. W ramach kompromisu Campeggio proponuje, by uzyskać zgodę królowej Katarzyny na rozwód i umieścić ją w klasztorze. Obaj zwracają się do niej z tą prośbą, ale ona nie zgadza się na rozwiązanie małżeństwa i chce, by cały kraj o tym wiedział. Cromwell z pomocą Anny chce przekonać króla do nauk Marcina Lutra. Mendoza mówi Campeggio o popularności królowej i spiskach przeciw Wolseyowi. Henryk decyduje się osobiście prosić Katarzynę o rozwód. Anna mówi królowi o zdrajcy w jego otoczeniu. Henryk wysyła Cromwella na spotkanie z papieżem w Rzymie. On informuje, że sprawa rozwodu jest w gestii Campeggio. Brandon prosi księżniczkę Małgorzatę o powrót na dwór. Ona jednak oskarża go o interesowność i wyznaje, że nie widzi dla nich przyszłości. Brandon jedzie do Paryża, by zebrać informacje o Wolseyu. Brandon, Norfolk i Boleyn przygotowują atak na Wolseya. Rozpoczynają się obrady sądu kościelnego. Katarzynę wspierają More i biskup Fisher. Król nie ma szans na rozwód.

Zdjęcia:

Kiedy w programie:

2024-07-25 20:00, (odc. 8)

2024-07-28 21:40, (odc. 8)

2024-07-31 20:45, (odc. 8)

2024-08-03 23:20, (odc. 8)

Powrót